Zapisz się na newsletter
Zadzwoń i zamów: +48 888 88 44 88 E-mail e-sklep@eyeforfashion.pl
menu
keyboard_backspace Menu

Sukienki do ślubu cywilnego – kolory i kroje dla panny młodej

2017-08-31 12:20:00

Sukienki do ślubu cywilnego – jakie kolory i kroje ma do wyboru przyszła panna młoda? Ślubny poradnik

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary i nie ma znaczenia, czy uroczystość ma charakter wyłącznie urzędowy, czy religijny. Jedyną różnicę można zauważyć w stylizacjach państwa młodych, które w przypadku zawierania związku małżeńskiego w urzędzie zazwyczaj nie są tak strojne jak podczas ceremonii w kościele. Choć i ten zwyczaj coraz częściej ulega zatarciu. Panowie podczas tego rodzaju uroczystości występują w równie eleganckich garniturach, ale panny młode borykają się z większym dylematem z kategorii „Jaką sukienkę wybrać”? Biorąc ślub cywilny, decyzja o wyborze kreacji dla wielu kobiet nie jest już tak oczywista, jak w przypadku ślubu kościelnego.

 

Kolor sukienki do ślubu cywilnego

Obecnie panuje dowolność w tworzeniu kreacji ślubnych, a szczególnie duże pole do działania daje ślub zorganizowany w Urzędzie Stanu Cywilnego. Choć w tym przypadku wciąż królują sukienki białe, ecru i w pudrowych odcieniach, to coraz częściej przyszłe panny młode pozwalają sobie na większą ekstrawagancję. Chcąc zaskoczyć gości swoim ślubnym wyglądem, wybierają różnokolorowe kreacje, wśród których nie brakuje mocnych kolorów takich, jak kobalt, soczysta czerwień czy butelkowa zieleń, a nawet ciekawych printów, np. kwiatowych.

Wybór sukienki do ślubu cywilnego w kolorze innym niż klasyczna biel, ma również swoje praktyczne uzasadnienie. Taką kreację z powodzeniem można wykorzystać jeszcze na wiele innych okazji, również mniej formalnych. Wpływ na to ma także fason sukienki do ślubu.

 

 

Długość sukienki do ślubu cywilnego

Zasady dotyczące długości sukienki do ślubu cywilnego są zdecydowanie bardziej liberalne niż te, które dotyczą stylizacji na ceremonie odbywające się w kościele. W dużej mierze wynika to z tradycji, która sugeruje zakładanie do kościoła długiej sukni o bardzo charakterystycznych cechach takich, jak długi tren czy śnieżnobiały kolor.

Zawierając związek małżeński w urzędzie, z zależności od własnych preferencji, można zdecydować się na kreację o długości mini, midi lub maksi. W każdej z nich przyszła panna młoda będzie prezentować się odpowiednio do rangi tej ważne okazji – elegancko, z klasą i kobieco.

Fason sukienki do ślubu

Sukienki do ślubu cywilnego mogą mieć tak samo zróżnicowane fasony, jak kolory i długości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby panna młoda założyła suknię ślubną z prawdziwego zdarzenia, a więc taką, która jednoznacznie kojarzy się z ceremonią kościelną. Długi tren, gorset i bogate zdobienia podkreślą uroczysty charakter tej ważnej chwili. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy ślub cywilny jest jedynym planowanym wydarzeniem związanym z zamążpójściem. Szczególnie, gdy panna młoda marzy o bajecznym wyglądzie księżniczki, a zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego będzie jedyną okazją, aby zaprezentować się prawdziwie po królewsku.

 


Poza strojną suknią ślubną, przyszła panna młoda ma wiele innych rozwiązań. Zawsze dobrym wyborem będzie koktajlowa sukienka do ślubu cywilnego o długości sięgającej przed kolano lub midi – niezwykle kobiecej i modnej od kilku sezonów. Ogromną zaletą takiego fasonu jest możliwość późniejszego wykorzystania sukienki na wiele innych uroczystości. Pomimo swojego uniwersalnego charakteru taka kreacja wygląda elegancko i niezwykle kobieco. Jednak, aby jak najbardziej podkreślić wyjątkowość ślubnej stylizacji, warto wybrać sukienkę uszytą ze szlachetniejszych materiałów i ozdobioną koronkami lub tiulem.

Alternatywą dla rozkloszowanej sukienki koktajlowej jest prosta kreacja, sięgająca przed kolano, która może być odcięta w pasie. To bardzo eleganckie rozwiązanie, które idealnie pasuje do uroczystości o charakterze cywilnym. Aby sukienka do ślubu nie była zbyt skromna, również w tym przypadku warto postawić na koronki lub delikatny tiul, a także bogatsze zdobienia, które odróżnią ją od codziennych stylizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Długa sukienka do ślubu cywilnego, która sięga do samej ziemi, ale zdecydowanie różni się od klasycznej sukni z salonu ślubnego, to kolejna propozycja dla przyszłej panny młodej. Taka kreacja o prostym kroju, z ozdobną szarfą pod biustem, na cienkich ramiączkach zamiast rękawów i w intensywnym kolorze, np. soczysto czerwonym, to idealna propozycja na ślub cywilny.

 

 

Co z rękawami przy sukience ślubnej?

Wiele kobiet, wybierając fason sukienki do ślubu cywilnego, zastanawia się na długością rękawów. W tym przypadku również panuje duża swoboda, ponieważ nie istnieją zasady, które nakazywałyby całkowicie zakryć ramiona, tak, jak robi się to wchodząc do kościoła. Ta oznaka szacunku, która jest głęboko zakorzeniona w religii, nie dotyczy ceremonii odprawianych w urzędach. Dlatego śmiało można założyć elegancką sukienkę z krótkimi rękawkami lub prostą kreację z luźnymi, szyfonowymi rękawami o długości 3/4, a nawet suknię na ramiączkach tak cienkich, że niemal niewidocznych na tle całej stylizacji.

 

Zapisz

Zapisz

shopping_basket Mój koszyk
favorite_border Ulubione